Large banner

Свијет

06.05.2025.

17:30

Poznato kada se očekuju prvi dimni signal iz Sikstinske kapele

Izbor novog pape

Poznato kada se očekuju prvi dimni signal iz Sikstinske kapele
Фото:Printscreen

Prvi dimni signal sa krova Sikstinske kapele mogao bi se očekivati u srijedu najranije oko 19.00 časova, izjavio je danas direktor vatikanske pres-službe Mateo Bruni.

On je rekao da će kardinali ući u Sikstinsku kapelu oko 16.30 sati, zatim će uslijediti propovijed kardinala Ranijera Kantalamesea i polaganje zakletve, a potom i prvo glasanje o tome ko bi trebalo da naslijedi papu Franju, prenosi agencija "ANSA".

Ukoliko novi papa ne bude izabran na prvom glasanju u srijedu prvi dimni signal u četvrtak mogao bi se očekivati oko podneva, osim ako novi papa ne bude izabran na prvom glasanju tog dana što bi značilo da bi bijeli dim mogao da se očekuje oko 10.30 sati, navodi Tanjug.

Подијели

Оставите ваш коментар:

НАПОМЕНА:  Коментарисање вести на порталу  ПРОВЈЕРЕНО.ИНФО је анонимно, а регистрација није потребна. Молимо вас да се придржавате правила пристојног понашања. Нећемо објављивати коментаре који садрже говор мржње, нетачне информације, увреде, или рекламне поруке. Сви коментари представљају мишљење аутора и не одражавају ставове наше редакције.

Large banner