Свијет
18.11.2024.
12:23
Peskov: Za Rusiju nije prihvatljiva ideja o zamrzavanju sukoba u Ukrajini

Ideja o zamrzavanju sukoba u Ukrajini nije prihvatljiva za Rusiju, rekao je portparol Kremlja Dmitrij Peskov.
Komentarišući izjveštaje o tome da je predsjednik Turske Redžep Tajip Erdogan tokom samita Grupe 20 /G20/ u Rio de Žaneiru predložio da se ukrajinski sukob zamrzne duž trenutnih linija kontakta, Peskov je napomenuo da su u potpunosti relevantni uslovi koje je u junu iznio predsjednik Rusije Vladimir Putin.
"To je ono što treba da se ispuni da bi se prekinule vojne aktivnosti", naveo je Peskov.
Putin je u junu iznio uslove za rješavanje situacije u Ukrajini, koji uključuju povlačenje ukrajinskih snaga iz Donbasa i Novorusije, kao i odustajanje Kijeva od plana da se učlani u NATO, podsjeća TASS.
Оставите ваш коментар:
НАПОМЕНА: Коментарисање вести на порталу ПРОВЈЕРЕНО.ИНФО је анонимно, а регистрација није потребна. Молимо вас да се придржавате правила пристојног понашања. Нећемо објављивати коментаре који садрже говор мржње, нетачне информације, увреде, или рекламне поруке. Сви коментари представљају мишљење аутора и не одражавају ставове наше редакције.


