Large banner

Свијет

15.12.2025.

22:41

Орбан: Мале шансе да се избјегне конфисковање руске имовине

"Ово мора да се избјегне, иако видим мале шансе, јер нас је мало. Потребна је једногласност по овом питању"

ИЗВОР: Срна
Viktor Orban
Фото:SRNA

Мађарски премијер Виктор Орбан изјавио је да постоје мале шансе да се избјегне конфисковање руске имовине, јер би Брисел могао да промијени правила и донесе одлуку квалификованом већином.

"Ово мора да се избјегне, иако видим мале шансе, јер нас је мало. Потребна је једногласност по овом питању, али је лако замислити да ће током дискусије они рећи да једногласност није потребна, као што су то учинили прошлог пута", рекао је Орбан порталу "Патриота".

moskva crveni trg parada

Москва ће узвратити на нове санкције ЕУ

Он је додао да, у том случају, Мађарска неће моћи да спријечи овакву одлуку и да ће морати да размисли како да избјегне посљедице.

"На Западу нема јединства у вези са конфисковањем руске имовине, а САД су против тога и желе да створе заједнички руско-амерички инвестициони фонд", рекао је мађарски премијер.

Према његовим ријечима, уколико не буде узет у обзир став Мађарске, која се противи конфисковању руске имовине, Будимпешта ће се жалити Суду правде ЕУ.

Amerika Ukrajina

САД пристале на безбједносне гаранције Украјини: Корак ближе миру

"Ако Русија на суду оспори конфисковање имовине, биће питање времена када ће се белгијска економија срушити", додао је Орбан.

У ЕУ је тренутно замрзнуто око 210 милијарди евра руске државне имовине, а већи дио се налази у Белгији.

Large banner