Svijet

14.05.2025.

21:01

Nove sankcije iranskom raketnom programu

Ovo je najnoviji paket sankcija od kada je američki predsjednik Donald Tramp ponovo pokrenuo kampanju vršenja "maksimalnog pritiska" na Iran u februaru.

IZVOR: Srna
Teheran-Iran-071124
Foto:

Pixabay

SAD su uvele sankcije usmjerene na napore Irana da proizvede komponente za balističke rakete, saopštilo je američko Ministarstvo finansija.

Sankcije su usmjerene na šest pojedinaca i 12 entiteta zbog, kako je Ministarstvo finansija navelo, "njihove umiješanosti u napore da pomognu iranskom režimu da u zemlji ostvari proizvodnju ključnih materijala potrebnih za Teheranov program balističkih raketa".

Ministarstvo finansija tvrdi da sankcionisani, sa sjedištem u Iranu i Kini, podržavaju razne podorganizacije Revolucionarne garde, koje nadgledaju napore za razvoj materijala od ugljeničnih vlakana, koji su potrebni za proizvodnju interkontinentalnih balističkih raketa.

Ostavite Vaš komentar:

NAPOMENA: Komentarisanje vesti na portalu PROVJERENO.INFO je anonimno, a registracija nije potrebna. Molimo vas da se pridržavate pravila pristojnog ponašanja. Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, netačne informacije, uvrede, ili reklamne poruke. Svi komentari predstavljaju mišljenje autora i ne odražavaju stavove naše redakcije.