Свијет
14.01.2026.
18:42
Москва осудила нападе Украјине на нафтне танкере
"Најоштрије осуђујемо још један терористички напад кијевског режима на комерцијалне цивилне бродове који поштују све норме међународног права", рекла је Захарова

Русија најоштрије осуђује напад Украјине на танкере Каспијског нафтоводног конзорцијума /КТК/, изјавила је портпарол руског Министарства спољних послова Марија Захарова.
"Најоштрије осуђујемо још један терористички напад кијевског режима на комерцијалне цивилне бродове који поштују све норме међународног права", рекла је Захарова.
Она је прецизирала да су 13. јануара, танкери за превоз нафте изнајмљени за превоз казахстанске нафте у интересу страних потрошача нападнути украјинским дроновима у Црном мору у близини морског терминала Каспијског нафтоводног конзорцијума.
Захарова је навела да напад на танкере потврђује да Кијев нема обзира према интересима Казахстана и америчких партнера, који су највећи акционари КТК-а.
"У потпуности дијелимо мишљење својих савезника о потреби да се предузиму ефикасне мјере да би се осигурала безбједност транспорта хидроугљеника, што би, према нашем мишљењу, требало да уразуми кијевски криминални режим", навела је Захарова.






