Large banner

Свијет

19.04.2026.

10:39

Лукашенко: Сукоб с Бјелорусијом је и сукоб са Русијом

Русија је експлицитно изјавила да ће употријебити цијели свој арсенал оружја да брани Бјелорусију, рекао је Лукашенко

Лукашенко: Сукоб с Бјелорусијом је и сукоб са Русијом
Фото:Printscreen

Предсједник Бјелорусије Александар Лукашенко изјавио је данас да је неприхватљиво да Русија изгуби Бјелорусију, свог најближег савезника.

"Ми смо њихови најближи савезници. Губитак Бјелорусије данас је неприхватљив за Русију. Као што смо некада говорили, то значи да ће непријатељ бити у Смоленску, близу Москве. То је неприхватљиво за Русију", рекао је Александар Лукашенко, преноси Белта.

Како је навео, Бјелорусија и Русија су правно обавезане и да ће у случају агресије на Бјелорусију, Русија употријебити своје капацитете да брани свог савезника.

"Ми смо правно обавезани једни другима, а Русија је експлицитно изјавила да ће употријебити цијели свој арсенал оружја да брани Бјелорусију. Читав свијет то зна. Америка то зна и Европа то зна. Стога је сукоб са Бјелорусијом", сукоб са Белорусијом и Русијом - рекао је он.

Лукашенко је такође напоменуо да је на западу Русије створена одговарајућа група која ће одмах подржати бјелоруску војску.

"Па, знате какво оружје имају. Зато ми не желимо рат", рекао је Лукашенко.

Придружите се

Сазнајте све о најважнијим вијестима и догађајима, придружите се нашој Вибер заједници.

Провјерено.инфо
Large banner