Свијет
23.06.2026.
07:27
Крвави пир у Монтреалу: "Инсел" екстремиста убио полицајца Мохамеда Ламина Бенредуана
У пуцњави у Монтреалу убијен је полицајац Мохамед Ламин Бенредуан, док је нападач из мизогиног "инсел" покрета ликвидиран.

АУТОР
Марина Мишић
У пуцњави која се догодила у понедјељак ујутру у монтреалском насељу Кот де Неж три особе су погинуле, полицајац, нападач и један цивил, а рањене су још двије особе, пренијели су данас локални медији.
Монтреалска полиција је потврдила да је убијени полицајац Мохамед Ламин Бенредуан (34), припадник полиције од 2021. године, преноси Си-Би-Ес Њуз.
- Са дубоком тугом потврђујемо трагичну смрт полицајца Мохамеда Ламина Бенредуана на дужности. Његова смрт је огроман губитак за нашу организацију. Његов осјећај дужности, посвећеност и професионализам заувијек ће остати у нашим сјећањима - наводи се у саопштењу полиције.

СПЦ и вјерници данас славе Светог свештеномученика Тимотеја Бруског: Дан посвећен великом чудотворцу
Један повређени полицајац је у стабилном стању, а један цивил је задобио лакше повреде.
- Полиција је позвана након што је свједок видио пиштољ. Осумњичени који је био умијешан у пуцњаву је убијен - рекао је шеф полиције Фади Дагер.
Осумњичени нападач је наводно дистрибуирао лифлете са насилним порукама упереним против жена и био је повезан са мизогином субкултурим покретом "инсел" (недобровољни целибат).
На видео снимку који је подијељен на друштвеним мрежама могла су да се чују најмање 29 хица.

Искључења струје у Бањалуци: Погледајте списак улица и насеља без напајања
Придружите се
Сазнајте све о најважнијим вијестима и догађајима, придружите се нашој Вибер заједници.
Тагови :
Препоручени садржај

Филмска потјера у Аустрији: Држављанин БиХ напао полицију и побјегао током хапшења
Свијет
Управо

Џеј Ди Венс потврдио напредак: Преговори САД и Ирана у Швајцарској улазе у нову фазу
Свијет
Управо

Нападач неутралисан након што је убио полицајца у Монтреалу
Свијет
22.06.2026.



