Свијет
20.12.2025.
12:27
И Французи забрањују друштвене мреже млађима од 15 година
Забрана би укључивала и забрану мобилних телефона у средњим школама

Приједлог закона о забрани друштвених мрежа за млађе од 15 година спреман је за расправу у француском парламенту, предвиђену за почетак 2026, најавила је министарка за вјештачку интелигенцију и дигитална питања, Ан Ле Енанф, преносе данас француски медији.
Забрана би укључивала и забрану мобилних телефона у средњим школама, преноси БФМТВ.
Предсједник Емануел Макрон, који је забрану мрежа за млађе од 15 година поставио као приоритет, почетком овог мјесеца такође је најавио да ће се о закону расправљати већ у јануару.
- Овим законом ми ћемо заузети чврст став, и желимо да дјелујемо брзо - рекла је министарка, додајући да је циљ да закон буде у складу са европским прописима о дигиталним услугама.
Према њеним ријечима, постоји хитна потреба за акцијом, јер се ради о питању јавног здравља.
Закон о утврђивању старосне границе од 15 година за коришћење друштвених мрежа већ је био представљен у јулу 2023, али није могао да буде примијењен због европске блокаде, подсјећа "BFMTV".
Министарка је истовремено изразила наду да ће закон бити усвојен прије краја првог квартала 2026. године.
Препоручени садржај

Американци одузимају држављанство злочинцу Кемалу Мрнџићу
Свијет
11:13

Орбан: Постепено увлачење у рат, добро позната европска прича
Свијет
10:36

Нова рунда преговора Украјине и САД; Путин: Без нових војних операција ако Запад уважи интересе Русије
Свијет
09:11



