19.05.2025.
09:58
Američki državni sekretar Marko Rubio takođe je bio prisutan na audijenciji, kao i supruge dvojice zvaničnika
SRNA
Američki državni sekretar Marko Rubio takođe je bio prisutan na audijenciji, kao i supruge dvojice zvaničnika, prenijela je Ansa.
Vens se zatim sastao sa nadbiskupom Polom Ričardom Galagerom, vatikanskim sekretarom za odnose sa državama i međunarodnim organizacijama.
U saopštenju se navodi da su tokom "srdačnih" razgovora, Vens i Galager ponovili dobre bilateralne odnose između SAD i Vatikana.
Oni su razgovarali i o saradnji između katoličke crkve i američke vlade, zajedno sa nekoliko pitanja "od posebnog značaja za crkveni život i verske slobode".
- Konačno, došlo je do razmjene mišljenja o nekim aktuelnim međunarodnim pitanjima, pozivajući na poštovanje humanitarnog prava i međunarodnog prava u oblastima sukoba i na pregovaračko rešenje između uključenih strana - saopšteno je iz Vatikana.
Vens i Rubio su juče bili među prisutnima i na inauguraciji Lava XIV, koji je prvi američki papa, na Trgu Svetog Petra u Vatikanu.
NAPOMENA: Komentarisanje vesti na portalu PROVJERENO.INFO je anonimno, a registracija nije potrebna. Molimo vas da se pridržavate pravila pristojnog ponašanja. Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, netačne informacije, uvrede, ili reklamne poruke. Svi komentari predstavljaju mišljenje autora i ne odražavaju stavove naše redakcije.
Najnovije
Najčitanije
1
2
3
4
5
6
7
8
servisne informacije
19.1°C
May 19, 2025