Large banner

Свијет

24.07.2026.

17:18

Дмитриј Песков: Изјаве Драпатог о Донбасу су апсолутно монструозне

Портпарол Кремља Дмитриј Песков оцијенио је изјаве новог украјинског команданта Михаила Драпатог о Донбасу као монструозне.

Дмитриј Песков: Изјаве Драпатог о Донбасу су апсолутно монструозне
Фото:SRNA

Портпарол Кремља Дмитриј Песков изјавио је да су изјаве новог главнокомандујућег украјинске војске Михаила Драпатог о грађанима Донбаса „монструозне“ и оцијенио да људи са таквим ставовима неће дозволити представницима кијевских власти да дођу до мирног рјешења.

„Што се тиче Драпатог, та изјава је монструозна. То, прије свега, показује да је он нациста. Затим, то показује да он и људи слични њему неће до краја дозволити било коме из кијевског режима да постигне мирно рјешење“, рекао је Песков, пренио је Спутњик.

Према његовим ријечима, Драпати је овим изјавама, како је навео, потврдио исправност „специјалне војне операције“.

Песков је додао да је увјерен да ће Драпати одговарати за оно што је изјавио.

Према наводима, Драпати је за грађане Русије рекао да су „нација која нема право на постојање“, док је за становнике Донбаса изјавио да „нису свјесно становништво, већ људи који не желе да раде и који би да све добијају бесплатно“.

Придружите се

Сазнајте све о најважнијим вијестима и догађајима, придружите се нашој Вибер заједници.

Провјерено.инфо
Large banner