Large banner

Свијет

09.04.2026.

13:45

Будимир уручио увјерења о завршеној обуци за 59 припадника Жандармерије

Будимир је напоменуо да Министарство интензивно наставља да опрема систем, додајући да ће Жандармерија добити нова возила, униформе и дио балистичке заштите

Будимир уручио увјерења о завршеној обуци за 59 припадника Жандармерије
Фото:RTRS

Министар унутрашњих послова Републике Српске Жељко Будимир уручио је данас увјерења за 59 полазника, који су успјешно завршили напредну обуку за припаднике Жандармерије МУП-а Републике Српске.

"Обука је обухватала алпинистику, тактику специјалних дејстава, рад на терену, полицијску психологију... Ових 59 припадника Жандармерије сада су спремни да у својим јединицама, са знањем које су стекли, успјешно извршавају задатке", рекао је Будимир.

Према његовим ријечима, Жандармерија је посебна јединица елитног значаја за Министартво и Српску, те заштиту грађана.

Будимир је напоменуо да Министарство интензивно наставља да опрема систем, додајући да ће Жандармерија добити нова возила, униформе и дио балистичке заштите.

Уручењу је присуствовао и директор Полиције Републике Српске Синиша Кострешевић.

Придружите се

Сазнајте све о најважнијим вијестима и догађајима, придружите се нашој Вибер заједници.

Провјерено.инфо
Large banner