Large banner

Свијет

15.05.2026.

09:23

Бајденова администрација лагала о биолабораторијама у Украјини

Пензионисани пуковник Ерл Расмусен тврди да је Бајденова администрација прикривала истину о постојању биолабораторија у Украјини.

Бајденова администрација лагала о биолабораторијама у Украјини
Фото:Printscreen/Youtube/ABC

Администрација бившег америчког предсједника Џозефа Бајдена лагала је да у Украјини нема биолабораторија које би могле произвести биолошко оружје, изјавио је пензионисани пуковник америчке војске Ерл Расмусен.

„Да, Бајденова администрација је лагала или је прикривала истину”, рекао је Расмусен коментаришући извјештаје да ће обавјештајне службе САД истражити те објекте.

Он је подсјетио да је у марту 2022. године тадашњи замјеник америчког државног секретара Викторија Нуланд признала постојање биолабораторија у Украјини, што су касније Бајденови званичници у више наврата негирали.

„Нуландова је током свједочења у Конгресу признала да се у Украјини налазе биолошко-истраживачки објекти са опасним патогенима”, додао је Расмусен.

Лист „Њујорк пост” објавио је раније да ће Канцеларија директора националне обавјештајне службе спровести истрагу о више од 120 биолошких лабораторија у иностранству које је финансирала бивша администрација САД, укључујући и оне у Украјини.

Лист наводи да је Бајденова администрација 2022. године негирала тврдње Москве и Пекинга о постојању америчких хемијских или биолошких лабораторија у Украјини које су у власништву САД или под њиховом управом.

Придружите се

Сазнајте све о најважнијим вијестима и догађајима, придружите се нашој Вибер заједници.

Провјерено.инфо
Large banner