13.09.2025.
22:09
Argentina će razmotriti pitanje slanja vojnika u Ukrajinu
Viejra je dodao da je Argentina više puta učestvovala u mirovnim misijama UN u okviru "plavih šlemova"

Argentina bi mogla razmotriti pitanje slanja vojnog kontingenta u Ukrajinu ako je to potrebno radi osiguranja bezbjednosti u toj zemlji, izjavio je argentinski ambasador u Rusiji Enrike Ignasio Ferer Viejra.
"Takve teme se razmatraju na visokom političkom nivou, ali ako su argentinske oružane snage potrebne za osiguranje bezbjednosti u Ukrajini, predsjednik će nesumnjivo biti spreman da razmotri takvu mogućnost", rekao je on u intervjuu za mrežu RBC.
Viejra je dodao da je Argentina više puta učestvovala u mirovnim misijama UN u okviru "plavih šlemova".
"O tome se može razgovarati u kontekstu trenutnog sukoba u Ukrajini. Lično nisam razgovarao o ovom pitanju sa svojom vladom, ali vjerujem da UN treba da budu uključene u proces rješavanja, uključujući i pitanje pružanja bezbjednosnih garancija koje traže i Ukrajina i Rusija", dodao je Viejra.
On je istakao da argentinski predsjednik Havijer Milei želi mir u regionu i da se svi problemi riješe bez upotrebe sile.