Регион
18.01.2026.
12:37
Ухапшен Пакистанац због кријумчарења миграната: Покушао их спровести у БиХ
Овај Пакистанац је 1. јануара затечен приликом незаконитог уласка из БиХ у Црну Гору.

Црногорска полиција ухапсила је држављанина Пакистана осумњиченог за кријумчарење шест особа из Индије, Бангладеша, Египта и Сирије, међу којима су и троје малољетника.
"У оквиру вишемјесечних активности усмјерених на мапирање рута кретања миграната и откривање кријумчара, полиција је у граничном појасу у мјесту Кљаковица уочила и контролисана седам страних држављана", саопштено је из црногорске Управе полиције.

Минић: Позитиван замах Владе неће бити прекинут вјештачким кризама
Након криминалистичке обраде, утврђено је да је осумњичени Пакистанац групу миграната сачекао на територији Подгорице са намјером да их, избјегавајући полицијске контроле и званичне граничне прелазе, спроведе до БиХ, са крајњим циљем доласка у Италију.
Овај Пакистанац је 1. јануара затечен приликом незаконитог уласка из БиХ у Црну Гору.
Након саслушања у Основм државном тужилаштву у Никшићу, Пакистанцу је одређено задржавање до 72 сата.






