Регион
26.12.2025.
20:02
Трубачи непожељни и у Дубровнику: Огласио се градоначелник
Трубачи су за овогодишње божићне празнике стигли и у Дубровник.

Након што је прошле седмице Љубљана одлучила да више неће толерисати трубу на својим улицама, ове седмице и хрватски медији преносе да су групе ромских трубача протјеране из градова.
У Загребу су обилазили насеља и свирали људима под прозорима због чегаг је интервенисалал и полицијија а у Сињу интервенисао је Градоначелник.
Миро Буљ протјерао је групу трубаша који су свирали у центру града.
Огласио се и дубровачки градоначелник. Тврди да трубачи у Дубровник нису добродошли. Не због репертоара, јер су медији писали како је хрватској публици сметао трубачки "Ђурђевдан", већ због градских правила.
"Захваљујући брзој реакцији и дојави нашег суграђанина, господина Клешковића, комунално редарство Града Дубровника одмах је поступило те је онемогућено даљње извођење музике на јавној површини без потребне дозволе надлежне јединице локалне самоуправе.
Не улазим у репертоар извођача нити у разлоге њихова доласка. Међутим, желим јасно нагласити да је извођење музике на јавним површинама регулисано Одлуком о комуналном реду и није допуштено без претходног одобрења Града.", објавио је Мато Франић, градоначелник Дубровника на фејсбуку.






