Регион
21.08.2026.
21:04
Свештеник и његова породица на мети Албанаца: Mалтретирање испред парохијског дома трајало 45 минута
Свештеник Бобан Илић и његова породица преживели су малтретирање када су тројица Албанаца напала парохијски дом у Бујановцу. Двојица су ухапшена.

АУТОР
Ивана Винчић
Свештеник Српске православне цркве Бобан Илић из Бујановца изјавио је да су он и његова породица били изложени нападу тројице албанских младића испред парохијског дома у центру тог града и да је инцидент потрајао око 45 минута, до доласка полиције.
"Узвикивали су `УЧК`, `Алаху екбер', махали албанском заставом, лупали у прозоре и уринирали на прагу парохијског дома", каже свештеник, преноси "Косово онлајн".

Инспекторат препоручио суспензију двојице полицајаца због пребијања Ненада Рашковића
Вандализам и провокације након црквеног састанка
Он сматра да напад на њега и парохијски дом, до којег је дошло у сриједу увече, није био случајан, већ да су нападачи добро знали шта раде и кога нападају.
Илић каже да је у тренутку када су младићи дошли, око 22.30 часова, био у кући са унуцима и супругом, која је изашла у двориште да сакупи веш и очисти салу у којој се одржавају састанци црквеног одбора.
Тог дана је, како каже, у парохијском дому одржан састанак у вези са изградњом нове цркве код парохијског дома, којем је присуствовао и митрополит врањски Пахомије.
"Дошли су колима и паркирали се баш испред улаза. Пустили су гласно албанску музику. Супруга у почетку није схватила да је нешто озбиљно, мислила је да музика долази са улице", прича Илић.

Вучић: Леђа претученог Ненада Рашковића су лице Аљбина Куртија
Према његовим ријечима, она се потом склонила иза капије и посматрала их, док је он био у соби са унуцима.
"Узели су заставу и махали њоме испред куће, лупали на прозор сале где држимо састанке, а онда су сва тројица уринирала испред улаза, на самом прагу, након чега су отишли", каже Илић.
Када је сишао, супруга му је показала шта се догодило.
"Почели смо да чистимо. Размишљали смо да ли да зовемо полицију, да не изазивамо неки већи инцидент", наводи он.

Драма код Бихаћа: Поново букнуо пожар на минираном терену, тражи се хитна помоћ хеликоптера
Ипак, младићи су се, према његовом сведочењу, убрзо вратили.
"Поново су дошли. Музика до даске. Два пута су долазили на оближњи паркинг, турирали ауто, дрифтали. Возили су црни `ауди`, прозори су били отворени, музика гласна", каже Илић.
Брза реакција полиције и хапшење осумњичених
Албанци су се вратили и трећи пут, када су поново пуштали гласну музику и узвикивали пароле "УЧК" и "Алаху екбер", уз гестикулирање.
"Ја сам онда позвао полицију, јер је боље да позовем полицију него да чекам да ураде нешто друго. Нисам знао шта им је следеће било на памети", каже Илић.
Он наводи да је све трајало око 45 минута, све до доласка полиције.

Механизам у Хагу одбио молбу за лијечење Ратка Младића у Србији
Свештеник додаје да су он и његова супруга након догађаја били веома узнемирени, посебно због начина вожње младића.
"Бојали смо се да, не дај Боже, колима не повреде неког. Мене није никога страх, само Господа, али ово је било дивљаштво, ничим изазвано", прича он.
Према његовим ријечима, полиција му је потврдила да су двојица осумњичених ухапшена исте вечери и да је истрага у току.
Илић је нагласио да не жели да генерализује и да међу припадницима свих заједница има људи са лошим намјерама, које треба спријечити.

Познат датум сахране Драгане Антешевић, упућен апел за подршку оцу
"Било је страшно. Они су, по мом мишљењу, са намером дошли", рекао је Илић.
Портал "Бујановачке", који је објавио ову вијест, саопштио је да још чека одговор Вишег јавног тужилаштва у Врању поводом овог инцидента.
Придружите се
Сазнајте све о најважнијим вијестима и догађајима, придружите се нашој Вибер заједници.
Препоручени садржај

Пао авион у Хрватској: Изгубљен сигнал летјелице из Чешке, све службе на терену
Регион
19:34

Гори депонија у Крагујевцу
Регион
17:36

Запалила се камп-кућица на ауто-путу у Хрватској: Колоне ка Загребу дуге и до 11 километара
Регион
17:24



