Large banner

Регион

11.04.2026.

12:24

Спријечено кријумчарење десет држављана Судана у БиХ

Управа полиције Црне Горе саопштила је да су кријумчарење људи спријечили синоћ службеници Сектора граничне полиције – Станице граничне полиције један Никшић

Спријечено кријумчарење десет држављана Судана у БиХ
Фото:SRNA

Црногорска Гранична полиција ухапсила је три турска држављанина приликом покушаја да преко границе са БиХ прокријумчаре 10 држављана Судана.

Управа полиције Црне Горе саопштила је да су кријумчарење људи спријечили синоћ службеници Сектора граничне полиције – Станице граничне полиције један Никшић.

Дубравка Ђедовић Хандановић

Ђедовић: Комплексни преговори о НИС-у, наше је да договоримо најбољу опцију за државу

Криминалистичка обрада упућује на сумњу да су три држављанина Турске имала намјеру да десет Суданаца превезу до границе са БиХ, те да их илегалним путем и пјешачким стазама прокријумчаре са територије Црне Горе на територију БиХ, заобилазећи граничне прелазе и полицијске контроле.

О свему је упознат државни тужилац у Основном државном тужилаштву у Никшићу.

Придружите се

Сазнајте све о најважнијим вијестима и догађајима, придружите се нашој Вибер заједници.

Провјерено.инфо
Large banner