Large banner

Регион

16.06.2026.

11:30

Споразум о слободној трговини биће темељ убрзаног развоја економских односа

Вучић најавио споразум о слободној трговини Србије и Грузије и отварање амбасаде у Тбилисију ради јачања односа

Споразум о слободној трговини биће темељ убрзаног развоја економских односа
Фото:SRNA

Предсједник Србије Александар Вучић рекао је данас у Тбилисију да ће Србија и Грузија ускоро потписати споразум о слободној трговини, који ће бити темељ убрзаног развоја економских и трговинских односа двије земље.

Вучић је након састанка са грузијским премијером Ираклијем Кобахидзеом истакао да ће споразум о слободној трговини омогућити слободан проток робе, што је значајно за произвођаче из обје земље, али и за купце, који ће имати већи избор.

Говорећи о билатералним односима, Вучић је оцијенио да су они све бољи и нагласио да је у прва четири мјесеца забиљежен раст трговинске размјене од 36,4 одсто.

Anja Ljubojević

Потврђена оставка Ање Љубојевић у НСРС

- Све је већи број српских туриста у Грузији. Овдашњи манастири и цркве постају значајна одредишта за туристе из Србије. Очекујемо да све више људи из Грузије долази у Србију. Позивам их да дођу, јер ће се у Србији осећати као код куће - рекао је Вучић новинарима.

Он је најавио да ће Србија ускоро отворити амбасаду у Тбилисију, додајући да вјерује да ће у Грузију, осим туриста, долазити и пословни људи из Србије, као и да ће грузијски пословни људи долазити у Србију.

Говорећи о европским интеграцијама, Вучић је рекао да ће се Србија и Грузија међусобно помагати по том питању и гледати шта су њихови интереси.

Вучић је захвалио Грузији што је потврдила учешће на "Експо 2027" у Београду.

policija

Ухапшен Бањалучанин због крађа у маркетима и расписаних потјерница

Кобахидзе је захвалио Вучићу на подршци суверинитету Грузије и истакао да Грузија снажно подржава територијални интегритет Србије.

- Драго ми је што смо разговарали о кључним темама за нашу заједничку будућност и што ћемо интензивирати билатералне посете. Од великог је значаја одлука Вучића да Србија отвори амбасаду у Грузији. Причали смо и о европским интеграцијама. Имамо заједничке изазове и у том смислу је важно да размењујемо искуства - рекао је Кобахидзе.

Придружите се

Сазнајте све о најважнијим вијестима и догађајима, придружите се нашој Вибер заједници.

Провјерено.инфо
Large banner