Регион
13.12.2025.
20:43
Рушење српских споменика антицивилизацијски чин
Указано је да је рушење споменика Спасоју и демолирање споменика Славици Јаковљевић узнемирило Србе који очекују заштиту и реакцију међународних представника.

Рушење српских надргобних споменика породице Јаковљевић у Племетини код Обилића је вандалски и антицивилизацијски чин оних који не желе мир, саопштила је Канцеларија за Косово и Метохију.
Из Канцеларије су истакли да је српски народ на Косову и Метохији свакодневно на удару албанских екстремиста и политичких структура из Приштине, а мира немају ни покојници јер се њихови гробови и споменици скрнаве и руше, док се српска гробља затиру.
Указано је да је рушење споменика Спасоју и демолирање споменика Славици Јаковљевић узнемирило Србе који очекују заштиту и реакцију међународних представника.

Непозната лица порушила два споменика на православном гробљу
"Овај сраман чин огледало је мржње према свему српском и антисрпске политике из Приштине која жели да са Косова и Метохије протера и затре све српске трагове", наведено је у саопштењу.
Наглашено је да ће штета породици Јаковљевић бити надокнађена, али да је подједнако важно да се починиоци пронађу и адеквантно санкционишу, умјесто да овакви етнички мотивисани инциденти остају нерасвијетљени, што додатно стимулише екстремисте.

Заплијењено 4,6 килограма кокаина, ухапшене четири особе
У Племетини код Обилића на Косову и Метохији непознате особе порушиле су и демолирале два споменика на новом сеоском православном гробљу.
У Племетини живи око 800 Срба, а прије сукоба на Косову и Метохији било је више од хиљаду.
Придружите се
Сазнајте све о најважнијим вијестима и догађајима, придружите се нашој Вибер заједници.
Тагови :
Препоручени садржај

Непозната лица порушила два споменика на православном гробљу
Регион
13.12.2025.

Усвојена жалба Српске листе, верификовано свих 33 кандидата за изборе
Регион
13.12.2025.

Краљевска породица прославила крсну славу, служио патријарх Порфирије
Регион
13.12.2025.



