Large banner

Region

16.10.2025.

14:03

Raste povjerenje građana u SPC

"Porast povjerenja u odnosu na prošlo mjerenje bilježe SPC i Vojska Crne Gore", izjavila je Vuksanovićeva na konferenciji za novinare predstavljajući rezultate istraživanja "Političko javno mnjenje u Crnoj Gori".

IZVOR: Srna
Расте повјерење грађана у СПЦ
Foto: Pixabay

У Црној Гори расте повјерење грађана у Српску православну цркву /СПЦ/, показало је истраживање Центра за демократију и људска права.

Директор овог центра Невенка Вуксановић рекла је да су највећи степен повјерења добиле институције здравственог система и образовања.

"Пораст повјерења у односу на прошло мјерење биљеже СПЦ и Војска Црне Горе", изјавила је Вуксановићева на конференцији за новинаре представљајући резултате истраживања "Политичко јавно мњење у Црној Гори".

Она је истакла да је забиљежен велики пад повјерења у судство, тужилаштво, невладин сектор, а нешто мање у политичке партије.

Истраживање је спроведено од 25. септембра до 6. октобра на 1.006 испитаника.

svinja

Афричка куга регистрована међу дивљим свињама

Podijeli
Large banner