Large banner

Region

25.10.2025.

12:08

Petković: Beograd opredjeljen za mir, Priština za krize i tenzije

"Nema ugroženijeg naroda u savremenoj Evropi od Srba na Kosovu i Metohiji, koji su mete arbitrarnih hapšenja, rekao je Petković

Петковић: Београд опредјељен за мир, Приштина за кризе и тензије
Foto: screenshot/ instagram/ petarpetkovic

Директор Канцеларије за Косово и Метохију Петар Петковић изјавио је да предсједник такозваног Косова Вјоса Османи својом изјавом о дестабилизацији неће остварити циљ, јер је Београд опредијељен за мир, стабилност и компромис, а Приштина зна само за изазивање криза и тензија.

"Када Вјоса Османи говори о дестабилизацији, очигледно полази од такозваног Косова, које је главни извор нестабилности у региону западног Балкана, а о томе сведочи и више од 700 инцидената усмерених према српском народу на Косову и Метохији", наводи Петковић у саопштењу поводом нових вербалних провокација и запаљивих изјава Османијеве.

Петковић истиче да Османијеву више ни у Приштини ни у међународној заједници не схватају озбиљно, а њени покушаји дезавуисања јавности, наклапања и напада на Београд никога не могу да заварају, јер је демантују свакодневни напади на Србе и Српску православну цркву.

"Нема угроженијег народа у савременој Европи од Срба на Косову и Метохији, који су мете арбитрарних хапшења, којима су противправно затворене институције од животног значаја, а као резултат антисрпске и ескалаторне политике Приштине, готово 20 одсто Срба са севера Косова и Метохије морало је да напусти своје домове", подсјећа Петковић.

Он је нагласио да се крхки мир на Косову и Метохији чува захваљујући одговорној политици предсједника Србије Александра Вучића и захваљујући српском народу, који трпи терор Османијеве и Куртија, и не насједа на провокације.

Вјоса Османи изнијела је за њемачки сервис "Дојче веле" тврдње о наводним намјерама Србије да дестабилизује такозвано Косово, наводећи да је видјела извјештаје који се на то односе.

Large banner