Region

18.03.2025.

09:30

Pet pasa izujedalo ženu

Povrijeđena je vozilom Hitne pomoći prevezena u bolnicu u Bjelovaru, gdje su joj utvrđene teške povrede opasne po život.

IZVOR: Srna
hitna ambulanta
Foto: Pixabay

Pet pasa napalo je ženu kod grada Čazma i nanijelo joj povrede opasne po život, saopšteno je iz Policijske uprave bjelovarsko-bilogorske.
Psi su, kako se navodi, najprije trčali za šezdesetšestogodišnjom ženom koja je juče prije podne šetala, a potom je srušili na tlo i izujedali po glavi i tijelu.

Povrijeđena je vozilom Hitne pomoći prevezena u bolnicu u Bjelovaru, gdje su joj utvrđene teške povrede opasne po život.

Policija je obavila uviđaj uz stručnu pomoć veterinarskog inspektora, koji je potom naložio oduzimanje svih pet pasa mješanaca, u vlasništvu 55-godišnjeg muškarca, čije imanje nije ograđeno.

Četiri psa nisu vakcinisana niti čipovana, a jedan je čipovan, ali mu je istekla važnost vakcine.

Psi su zbrinuti u Veterinarskoj stanici Bjelovar, a vlasnik pasa je priveden u službene prostorije policije, gdje je nad njim sprovedeno kriminalističko istraživanje zbog sumnje da je počinio teško krivično djelo protiv opšte sigurnosti.

Uhapšeni će u zakonskom roku biti predat pritvorskom nadzorniku, uz krivičnu prijavu Opštinskom državnom tužilaštvu u Bjelovaru, dodaje se u saopštenju. 

Podijeli

Ostavite Vaš komentar:

NAPOMENA: Komentarisanje vesti na portalu PROVJERENO.INFO je anonimno, a registracija nije potrebna. Molimo vas da se pridržavate pravila pristojnog ponašanja. Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, netačne informacije, uvrede, ili reklamne poruke. Svi komentari predstavljaju mišljenje autora i ne odražavaju stavove naše redakcije.