Large banner

Регион

01.08.2026.

18:15

Паника на хрватском аеродрому: Сви летови отказани

Какви су ово дани за сплитски аеродром, не памтимо када је зрачна лука Свети Јероним у Каштелима била присилно затворена два пута унутра само петнаестак сати.

Паника на хрватском аеродрому: Сви летови отказани
Фото:Freepik

Први пут синоћ, због појаве дрона у близини писте, због чега је сав ваздушни саобраћај из безбједносних разлога био обустављен два сата, неколико летова отказано, а гужва путника на терминалу била огромна.

Прије пола сата, нови инцидент, још тежи, драматичнији. Авион шпанске авионске компаније Ибериа доживио је инцидент, па је сав саобраћај на каштеланском аеродрому опет обустављен.

Синиша Каран

Каран: Сјећањем на злочин у Шушњару показујемо одговорност према страдалим прецима

"Након слијетања авиона Ербас на лету ИБ0945 из Мадрида, у 16.22 сати дошло је до пуцања гуме на предњем стајном трапу, усљед чега је авион остао заустављен на узлетно-слетној стази", рекао је Мате Мелван из Аеродрома у Каштелима.

На лету се, реферише Мелван, налазило 172 путника и шест чланова посаде, срећом, нико од њих није повријеђен, пише "Јутарњи".

"Сви путници сигурно су искрцани и упућени у путнички терминал на преузимање пртљага и наставак путовања", каже Мелван и додаје:

Денис Бузкје

Албанац провоцирао усред Београда па добио бруталан одговор

"Узлетно-слетна стаза привремено је затворена. У току су активности на уклањању авиона са стазе, те на осигуравању услова за несметан наставак саобраћаја".

Придружите се

Сазнајте све о најважнијим вијестима и догађајима, придружите се нашој Вибер заједници.

Провјерено.инфо
Подијели
Large banner