Регион
05.04.2026.
09:42
Откривен узрок драме у Кањижи: Ево зашто војска и полиција чешљају терен
Ангажовано је 140 припадника војске и полиције, а претрага терена је и даље у току

У рејону села Велебит, Трешњевац и Војводе Зимоњић у општини Кањижа данас су пронађени сумњиви предмети у непосредној близини гасовода, сазнаје Танјуг.
Ангажовано је 140 припадника војске и полиције, а претрага терена је и даље у току.
По одобрењу Вишег јавног тужилаштва (ВЈТ) у Суботици, припадници Управе криминалистичке полиције заједно са Војном полицијом и другим јединицама Војске Србије ангажовани су од раних јутарњих часова на блокади и претресу дела територије у општини Кањижа ради потраге за недозвољеним материјама опасним по животе грађана и делове виталне инфраструктурне објекте у том делу Србије.
Припадници полиције и војске блокирали су више путних праваца у општини Кањижа.
Блокирани су путеви из правца села Трешњевац ка селу Војвода Зимоњић, као и путни правац од села Војвода Зимоњић ка селу Велебит, а у ваздуху се чују и хеликоптери.
Полиција и војска претражују терене на путном правцу Трешњевац - Војвода Зимоњиц као и на путном правцу ка селу Велебит, а претрес се врши комбиновано са земље уз контролу и координацију из ваздуха.
Придружите се
Сазнајте све о најважнијим вијестима и догађајима, придружите се нашој Вибер заједници.






