Large banner

Регион

23.01.2026.

16:34

ОФАК продужио лиценцу за рад НИС-а до 20. фебруара

ОФАК је у писму српском Министарству финансија навео услове под којима важи оперативна лиценца

ОФАК продужио лиценцу за рад НИС-а до 20. фебруара
Фото:Facebook/NIS

Амерички ОФАК продужио је оперативну лиценцу Нафтној индустрији Србије до 20. фебруара, сазнаје РТС.

Канцеларија за контролу стране имовине Министарства финансија САД (ОФАК) продужила је оперативну лиценцу за рад Нафтне индустрије Србије до 20. фебруара.

Aleksandar Bocan-Harčenko

Боцан Харченко о продаји руског удјела у НИС-у: Ниједан корак није предузет на штету Србије

ОФАК је у писму српском Министарству финансија навео услове под којима важи оперативна лиценца:

- Да трансакције не укључују америчке субјекте или финансијски систем САД;

- Да трансакције не укључују, нису у име или за корист, директно или индиректно, било ког другог блокираног субјекта осим НИС-а.

- Да трансакције не укључују било коју другу активност која је предмет санкција у складу са Прописима о санкцијама због штетних спољнополитичких активности Русије (31 CFR дио 587), Прописима о санкцијама везаним за Украјину и Русију (31 CFR дио 589), или прописима других америчких органа овлашћених за увођење санкција.

Придружите се

Сазнајте све о најважнијим вијестима и догађајима, придружите се нашој Вибер заједници.

Провјерено.инфо
Подијели
Large banner