Регион
12.03.2026.
07:04
Новинар Н1 назвао злочинца Томислава Мерчепа херојем
Упутили извињење гледаоцима.

Новинар Н1 телевизије Иван Хрстић јуче је у програму уживо ратног злочинца Томислава Мерчепа назвао "ратним херојем".
"Прије пуних 35 година овдје у Богдановцима одржано је постројавање ненаоружаних људи. Оних који ће само неколико седмица касније својим тијелима заустављати колоне тенкова ЈНА. Централно име, оно које се највише спомињало, име је Томислава Мерчепа, ратног хероја, а с друге стране човјека изложеног прогону хрватског правосуђа.
Јасно је у тренутку кад се снимају филмови који сугеришу да су Хрвати једнако жељели рат као и они који су стварно тај рат покретали, никоме од оних који су преживјели до данас, који нису пали у том рату, није мило кад се сугеришу да су они хтјели тај рат", рекао је Хрстић, уједно и сугеришући на документарни филм Миротворац о начелнику осјечке полиције Јосипу Реихл Киру, убијеном 1991. године.
Н1: Мерчеп не може бити херој, извињавамо се гледаоцима
Н1 телевизија огласила се саопштењем везано уз извјештавање Хрстића. "Томислав Мерчеп, осуђен за ратни злочин, не може бити херој, како је приказан у прилогу објављеном у Прегледу дана у уторак.
Извјештавање Н1 телевизије са сваког догађаја, без обзира о чему се тамо и како говорило, у овом случају с годишњице у Богдановцима, мора бити у складу с професионалним стандардима и саосјећањем према жртвама злочина. Извињавамо се гледаоцима због професионалног пропуста. Н1 ће поступати у складу са својим уредничким смјерницама", саопштили су с Н1.
Придружите се
Сазнајте све о најважнијим вијестима и догађајима, придружите се нашој Вибер заједници.






