Large banner

Регион

02.01.2025.

14:57

Hrvatska podiže mjere bezbjednosti u školama

Nakon tragedije koja se dogodila posljednjeg dana prvog polugodišta u zagrebačkoj Osnovnoj školi Prečko

Hrvatska podiže mjere bezbjednosti u školama
Фото:Pixabay

Hrvatski premijer Andrej Plenković rekao je danas na prvoj sjednici Vlade u ovoj godini da će popodne biti potpisan Protokol o podizanju mjera bezbjednosti u školskim ustanovama, a jedna od njih je i zapošljavanje osoba s potrebnim vještinama u zaštiti.

Nakon tragedije koja se dogodila posljednjeg dana prvog polugodišta u zagrebačkoj Osnovnoj školi Prečko, pripremljen je prijedlog osnovnih mjera jačanja nivoa bezbjednosti u školama.

"Zajednički cilj je podići mjere bezbjedosti u svim školama. Ono što so procijenili je da je najbolje kao dugotrajno rješenje da se kroz sistematizacije i edukacije zaposle u školskim ustanovama osobe koje imaju potrebne vještine za zaštitu, a ujedno su posebno senzibilizovane i edukovane za rad s djecom, roditeljima i nastavnicima i koje bi onda trajno pomogle da se sigurnost škola digne na viši nivo nakon ove velike tragedije koja se dogodila u OŠ Prečko", rekao je Plenković na otvorenom djelu sjednice Vlade.

Dodao je da će ostale mjere biti zaključavanje vrata, promjena vrata, ugradnja novih sistema sigurnosti, a lokalni timovi policije će na sastancima sa rukovodstvom škola razgovarati o pitanjima bezbjednosti, prenosi Tanjug.

Оставите ваш коментар:

НАПОМЕНА:  Коментарисање вести на порталу  ПРОВЈЕРЕНО.ИНФО је анонимно, а регистрација није потребна. Молимо вас да се придржавате правила пристојног понашања. Нећемо објављивати коментаре који садрже говор мржње, нетачне информације, увреде, или рекламне поруке. Сви коментари представљају мишљење аутора и не одражавају ставове наше редакције.

Large banner