Large banner

Регион

15.07.2026.

06:57

Дан жалости у Нишу због погибије дјевојке у саобраћајној несрећи у Црној Гори

У Нишу је проглашен Дан жалости због погибије Јоване Станковић у саобраћајној несрећи у Црној Гори, док се повријеђенима пружа сва помоћ.

Дан жалости у Нишу због погибије дјевојке у саобраћајној несрећи у Црној Гори
Фото:SZS Kotor

У Нишу је Дан жалости поводом погибије двадесетједногодишње Нишлијке Јоване Станковић, која је страдала у саобраћајној несрећи у Црној Гори. Заставе на зградама институција у граду спуштене су на пола копља, а музички и други забавни програми су отказани.

Град Ниш је понудио сву неопходну помоћ породици страдале дјевојке, као и породицама осталих путника који су повријеђени у саобраћајној несрећи 12. јула, приликом повратка са Острога у Црној Гори.

"Кабинет градоначелника Ниша је у сталном контакту са Амбасадом Србије у Црној Гори и Министарством спољних послова, који од првог тренутка пружају помоћ породицама", наводи се у саопштењу.

Benjamin Netanjahu

Турски суд издао налог за хапшење Бењамина Нетанјахуа

Додаје се да су Град Ниш, Универзитетски клинички центар Ниш, Министарство спољних послова и Амбасада Србије у Црној Гори ставили на располагање све ресурсе како би повријеђени путници били превезени у Ниш.

Дежурни државни тужилац Основног државног тужилаштва у Котору, у међувремену, предложио је одређивање притвора осумњиченом који је учествовао у удесу у Липцима када је страдала једна особа, а 16 повријеђено.

Двадесетједногодишња дјевојка Јованa Станковић из Вртишта код Ниша погинула је у несрећи на магистралном путу Липци–Грахово, док је 16 особа повријеђено.

Најтеже је повријеђен десетогодишњи дјечак, који се налази на лијечењу у Клиничком центру Црне Горе.

Од 14 пацијената који су смјештени у Специјалну болницу "Васо Ћуковић" у Рисну, троје је пуштено на кућно лијечење, док је пет особа и даље на интензивној њези.

Придружите се

Сазнајте све о најважнијим вијестима и догађајима, придружите се нашој Вибер заједници.

Провјерено.инфо
Large banner