Регион
01.06.2026.
14:48
Боцан-Харченко: Укидање безвизног режима дио притисака ЕУ, одлука је на Србији
Боцан-Харченко коментаришући најаве о евентуалном укидању безвизног режима између Русије и Србије рекао да ће та тема бити једна од озбиљнијих у даљим разговорима

Питање укидања безвизног режима између Србије и Русије и раније се покретало у складу са притиском ЕУ која од Србије захтијева повлачење различитих потеза у циљу смањивања односа са Руском Федерацијом, рекао је амбасадор Русије у Србији Александар Боцан-Харченко.
Боцан-Харченко коментаришући најаве о евентуалном укидању безвизног режима између Русије и Србије рекао да ће та тема бити једна од озбиљнијих у даљим разговорима, али да све зависи од одлуке коју Србија донесе.
- Питање укидања безвизног режима стоји на столу од почетка СВО, од 2022. године и оно је једно од најважнијих за ЕУ. Нема смисла да објашњавам у детаље, али јасно је да безвизни режим пружа велику корист Србији у сваким смислу, прије свега у људском и хуманитарном - рекао је амбасадор.
Наравно, додаје он, ова погодност иде на руку и пословним људима у смислу развијања пословања и многобројних различитих контаката који постоје и који се развијају између двије земље.
Као и у свакој земљи, каже амбасадор Боцан-Харченко, и у Србији постоје различити људи различитих политичких оријентација, што је сасвим нормално.
- Једнима је ближа сарадња са Русијом, другима сарадња са Западом. То је сасвим нормално и постоји у свакој земљи. Избор је, наравно, искључиво на Србији, али ми вјерујемо да ће Србија и надлежне институције прије доношења било какве одлуке узети у разматрање мишљење већине свог народа. Ако уопште и дође до овакве расправе, вјерујем да ће коначна одлука бити рационална и да неће ићи на штету ни Србији ни нашим пријатељским односима - закључује Боцан-Харченко.
Придружите се
Сазнајте све о најважнијим вијестима и догађајима, придружите се нашој Вибер заједници.
Препоручени садржај

Окончана анализа ГСП-а: Крив возач, трамвај на Дорћолу искочио из шина због људског фактора
Регион
13:20

Подршка ухапшеним директорима: Мирни протести љекара и професора у Грачаници и Митровици
Регион
12:41

Нови механизам одбране у Србији: Почела са радом национална платформа "Сајбер стража"
Регион
10:58



