Large banner

Хроника

07.04.2026.

08:32

У Градишци запаљен аутомобил испред куће Саше Рађевића

Саша Рађевић означен је као један од чланова криминалне групе Бојана Цвијетића

полиција Српске
Фото:РТРС

У Градишци је синоћ испред куће Саше Рађевића, оптуженика за трговину наркотицима у предметима ”Сториџ” и ”Транспортер”, запаљен аутомобил ”рено”.

На лицу мјеста у току је увиђај, након којег ће бити познато више детаља.

Ко је Саша Рађевић?

Саша Рађевић означен је као један од чланова криминалне групе Бојана Цвијетића, некадашњег савјетника у Министарству безбједности БиХ, којима је пред Судом БиХ у току суђење по оптужници за шверц више од три тоне дроге. Оптужницом је обухваћено 18 особа, као и три правна лица којима се на терет ставља организовани криминал, трговина дрогом, прање новца и друга кривична дјела.

У оптужници се, између осталог, наводи да су Цвијетић и остали од почетка 2019. до краја 2021. организовали, испланирали и реализовали кријумчарење 35 килограма кокаина, из Низоземске и Белгије у БиХ. Такође, на терет им се ставља и кријумчарење од 3.000 килограма сканка из Албаније и сусједних земаља, као за и складиштење веће количине сканка. Како се наводи у оптужници шверц наркотика договарали су преко криптованих апликација ”Скај” и ”Аном”. Ухапшени су у акцији ”Транспортер” у којој је МУП Српске открио и заплијенио око 300 килограма марихуане.

Рађевић је и у децембру 2022. хапшен и у оквиру акције ”Фјуџитив” са сином Сашом коју су спроводили Окружно јавно тужилаштво Бањалука и ПУ Градишка.

Придружите се

Сазнајте све о најважнијим вијестима и догађајима, придружите се нашој Вибер заједници.

Провјерено.инфо
Large banner