Large banner

Хроника

04.12.2025.

15:37

Одређен притвор Бањалучанину осумњиченом за педофилију

Подсјећамо, портал Провјерено јуче је први објавио да је ухапшено лице M.С. запослен у средњој школи у Лакташима

Одређен притвор Бањалучанину осумњиченом за педофилију
Фото:Провјерено.инфо

Бањалучанину М.С осумњиченом за сексуално искориштавања дјетета одређен је једномјесечни притвор, потврђено је за Провјерено.инфо.

Он је ухапшен у наставку акције "Карика", а затечен је на дјелу, односно у тренутку када је дошао на локацију на којој је, према договору, требало да састане са дјететом.

Подсјећамо, портал Провјерено јуче је први објавио да је ухапшено лице M.С. запослен у средњој школи у Лакташима.

Средњошколски центар Лакташи

Раскинут уговор о раду професору осумњиченом за педофилију

Хапшење су извршили службеници Једнице за високотехнолошки криминалитет Управе криминалистичке полиције МУП-а Републике Српске.

Он је ухапшен због сумње да је починио кривично дјело искориштавање компјутерске мреже или комуникације другим техничким средствима за извршење кривичних дјела сексуалног злостављања или искориштавања дјетета, кривично дјело искориштавање дјеце за порнографију, и кривично дјело упознавање дјеце са порнографијом из Кривичног законика Републике Српске.

Ухапшени је осумњичен да је у претходном периоду користећи друштвене мреже и апликације за комуникацију ступао у контакт са дјецом, након чега је комуницирао на сексуално експлицитан начин, шаљући фотографије и видео-снимке са сексуално експлицитним садржајем.

Од дјетета је тражио да се фотографише на сексуално експлицитан начин и сачини видео-снимке са таквим садржајем, те да му их пошаље.

Потом је кроз наведену комуникацију упорно договарао састанак ради обљубе или са њом изједначене полне радње, те је и ухапшен када је јуче дошао на уговорени састанак.

Large banner