Large banner

Hronika

14.08.2025.

09:11

Moskva: Sastanak na Aljasci može da promijeni sve

"Samit bi mogao da dramatično promijeni situaciju u cijelom svijetu, uključujući u ovom sukobu, jer termin `specijalna vojna operacija` nije samo vojni, već i politički", rekao je Borodaj

Moskva: Sastanak na Aljasci može da promijeni sve
Foto: Pixabay

Sutrašnji sastanak predsjednika Rusije Vladimira Putina i predsjednika SAD Donalda Trampa na Aljasci mogao bi ozbiljno da promijeni situaciju u zoni specijalne vojne operacije i globalno, izjavio je za TASS član ruske Državne dume Aleksandar Borodaj.

"Samit bi mogao da dramatično promijeni situaciju u cijelom svijetu, uključujući u ovom sukobu, jer termin `specijalna vojna operacija` nije samo vojni, već i politički", rekao je Borodaj, koji je i komandant Sedme jurišne brigade

Dobrovoljačkog korpusa Rusije u zoni specijalne vojne operacije.

Sastanak Putina i Trampa trebalo bi da bude održan u vojnoj bazi u Enkoridžu, na Aljasci. Očekuje se da lideri tokom sastanka razgovaraju o sukobu u Ukrajini, ali i o brojnim drugim temama od zajedničkog interesa Moskve i Vašingtona.

Large banner