19.03.2025.
14:03
Kovačević saslušan, pa pušten
Saznaje Provjereno

Bivši ministar energetike Željko Kovačević saslušan je danas u policiji, nakon čega je pušten na slobodu, saznaje portal Provjereno.
On je uhapšen juče na graničnom prelazu “Svilaj” po raspisu MUP-a Srpske, a zbog sumnje u privredni kriminalitet.
On se tereti da je kao ministar potpisao aneks ugovora u vezi sa vjetroparkom “Trusina”, a zbog kojeg Republici Srpskoj prijeti arbitraža teška stotine miliona KM.
Istragu vodi Uprava kriminalističke policije uz nadzor republičkog javnog tužioca – Posebno odjeljenje za suzbijanje korupcije, organizovanog i najtežih oblika privrednog kriminala.
Tagovi
Ostavite Vaš komentar:
NAPOMENA: Komentarisanje vesti na portalu PROVJERENO.INFO je anonimno, a registracija nije potrebna. Molimo vas da se pridržavate pravila pristojnog ponašanja. Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, netačne informacije, uvrede, ili reklamne poruke. Svi komentari predstavljaju mišljenje autora i ne odražavaju stavove naše redakcije.