Хроника
11.05.2026.
10:52
Бањалука: За два дана из саобраћаја због алкохолисаности искључено 158 возача
За два дана из саобраћаја због алкохолисаности искључено 158 возача

На подручју града Бањалука током протеклог викенда са циљем одржавања и побољшања стања у области безбједности саобраћаја реализована је акција појачане контроле учесника у саобраћају са акцентом на контролу возача који управљају возилом под дејством алкохола опојних дрога или психоактивних лијекова.
Током појачане контроле полицијски службеници су контролисали и извршили алкотестирање 3.496 учесника у саобраћају. Због недозвољене количине алкохола у организму санкционисано је 158 возача, колико их је и искључено из саобраћаја. Од укупног броја санкционисаних возача 96 возача је санкционисано због утврђене количине алкохола у организму од 0,31 до 0,80 г/кг, а 45 возача због утврђене количине алкохола у организму од 0,81 до 1,50 г/кг. У службеним просторијама до истрежњења задржано је 15 возача, који су лишени слободе због утврђене количине алкохола у организму преко 1,5 g/kg, од чега је код три возача утврђена количина алкохoла преко 2,00 g/kg. Због утврђеног присуства алкохола у организму санкционисан је један „млади возач“, односно возачи млађи од 21 године старости или са мање од три године возачког искуства. Евидентирано је и 15 осталих прекршаја.
Такође, полицијски службеници су 09. маја лишили слободе два возача, јер су управљајући возилима под дејством алкохола учествовали у саобраћајним незгодама. Лице М.А. из Челинца лишено је слободе око 04,40 часова у Бањалуци, јер је управљајући путничким возилом са присуством од 1,58 g/kg aлкохола у организму учествовало у саобраћајној незгоди. Око 18,00 часова у Бањалуци је лишено слободе лице В.Г. из Лакташа, јер је управљајући путничким возилом са присуством од 2,44 g/kg aлкохола у организму учествовало у саобраћајној незгоди. На лицу мјеста саобраћајних незгода извршени су увиђаји, а након документовања предмета против наведених возача ће бити покренути прекршајни поступци.
Због почињеног прекршаја из члана 220. Закона о основама безбједности саобраћаја на путевима у БиХ лишено је слободе пет лица. Лица А.А. из Словеније, Б.К. из Лакташа, те Л.М., Д.М. и С.Ј. сви из Бањалуке су приликом контроле возила којима су управљала одбила да се подвргну испитивању на присуство опојних дрога у организму.
Полицијска управа Бањалука апелује на возаче да поштују саобраћајна правила и прописе, те да не управљају возилом под дејством алкохола и опојних дрога или психоактивних лијекова, јер је вожња под њиховим утицајем опасна, те да одговорним понашањем заштите себе и друге учеснике у саобраћају.
Придружите се
Сазнајте све о најважнијим вијестима и догађајима, придружите се нашој Вибер заједници.
Тагови :
Препоручени садржај

Драма у Бањалуци: Експлозија на градилишту, истрага у току
Хроника
Управо

Мотоциклиста са Пала тешко повријеђен у саобраћајној несрећи у Сарајеву
Хроника
09:59

Приједор: Пијаном возачу одузет „Seat“ због нагомиланих казни
Хроника
09:23



