Large banner

Друштво

25.12.2024.

18:00

Završeni radovi na mreži Bijeljini i dio prema Doboju

Radnici "Elektroprenosa BiH" završili su popravke na vodovima prema Bijeljini, dok je prema Doboju osposobljeno onoliko koliko je potrebno da bi potrošači imali struju, rekao je izvršni direktor za rad i održavanje u "Elektroprenosu BiH" Cvjetko Žepinić.

ИЗВОР: Срна
Završeni radovi na mreži Bijeljini i dio prema Doboju
Фото:SRNA

"Što se tiče `Elektroprenosa BiH`, u Bijeljini smo sve završili što je bilo do nas, sada je do lokalne elektrodistibucije, ukoliko ima kvarova da ih popravi", rekao je Žepinić.

Kada je riječ o Doboju, Žepinić je naveo da je mreža djelimično poravljena, ali dovoljno kako bi potrošači imali struju, ukoliko je gradska elektrodistribucija osposobila svoju mrežu.

"Dio potrošača u Doboju, njih oko 20.000, nema struju zbog kvarova na mreži za čije otklanjanje je nadležna dobojska elektrodistribucija", rekao je Žepinić.

On je napomenuo da je do problema na distributivnoj mreži došlo zbog snijega, koji je izuzetno težak, te je oštetio dalekovode.

"Suvi snijeg ne bi prouzrokovao ništa. Od težine snijega su popucala užad, ponegdje čak i vrhovi stubova. Nije mreža u pitanju, jer nema njenog preopterećenja", rekao je Žepinić.

Подијели

Оставите ваш коментар:

НАПОМЕНА:  Коментарисање вести на порталу  ПРОВЈЕРЕНО.ИНФО је анонимно, а регистрација није потребна. Молимо вас да се придржавате правила пристојног понашања. Нећемо објављивати коментаре који садрже говор мржње, нетачне информације, увреде, или рекламне поруке. Сви коментари представљају мишљење аутора и не одражавају ставове наше редакције.

Large banner