Друштво
31.01.2026.
09:09
"Влада Српске позитивно одговорила студентским захтјевима"
- Задовољни смо. То је и била тема састанака са премијером Савом Минићем и министрима. Ово ће олакшати живот студентима с обзиром на поскупљења - рекла је Сибинчићева.

Предсједник Студентског парламента Универзитета у Бањалуци Ана Сибинчић поздравила је одлуку Владе Републике Српске о повећању студентских стипендија.
- Задовољни смо. То је и била тема састанака са премијером Савом Минићем и министрима. Ово ће олакшати живот студентима с обзиром на поскупљења - рекла је Сибинчићева.
Влада Републике Српске одлучила је да од наредне академске године повећа буџет за више од милион КМ за студентске стипендије на сва три циклуса, а Сибинчићева је указала да ће то значити повећање за 100 КМ, односно да ће се студентима, умјесто 200 КМ, исплаћивати 300 КМ.
- Сигурна сам да ће колегама које примају стипендије добро доћи увећана исплата. С друге стране, тако се и награђује успјех. Надам се да ће наредне године бити још повећања - истакла је Сибинчићева.
Повећане су и стипендије које се додјељују из Фонда "Др Милан Јелић", а износ ће са 400 КМ бити повећан на 600 КМ.
За студенте у земљама региона износ ће се повећати са 500 КМ на 700 КМ, а за студенте у иностранству умјесто 800 КМ, биће исплаћивано 900 КМ.
За ову годину најављене су вишемилионске инвестиције на Универзитету у Бањалуци, а предсједник Студентског парламента наводи да ће то допринијети побољшању студентског стандарда.
- Пратићемо реализацију свих пројеката да би студентима правили боље мјесто за студирање - закључила је Сибинчићева.
Придружите се
Сазнајте све о најважнијим вијестима и догађајима, придружите се нашој Вибер заједници.






