Large banner

Друштво

23.07.2026.

21:15

Упокојио се монах Макарије

Упокојио се монах Макарије, сабрат манастира Тврдош, од којег се емотивном поруком опростио владика Григорије.

Монах Макарије
Фото:Принтскрин

Монах Макарије, сабрат манастира Тврдош, упокојио се након дуге и тешке болести. Од вољеног монаха опростио се и владика Григорије, који је на друштвеним мрежама објавио емотивну поруку у знак сјећања на њега.

„Упокојио се отац Макарије, монах манастира Тврдош. У Тврдош је дошао из Београда 2000. године, по препоруци нашег драгог Микија Париповића. За двадесет шест година израстао је у дивног мужа Христове Цркве, кога су красиле искреност и доброта. Све вријеме свог монашког подвига борио се са тешком болешћу јетре, а та болест и тјелесна слабост временом су се претварале у његову духовну снагу.

ауто у ријеци

Полицајци спасили возача из набујале Крешевчице

Волио је фудбал и спорт уопште и био је бескомпромисан, али коректан борац на терену. Такав је био и у животу – искрен, непатворен и човјек који је више држао до дјела него до ријечи. Остаће упамћен као истински борац за вјеру и правду, који је храбро подносио и тјелесне и духовне борбе. Није имао страха од богатих и моћних и увијек је стајао усправно пред Богом и пред сваким човјеком. Заувијек ће остати у сјећању као вољени брат и примјер монашког живота.

„Вјечан ти и блажен помен, душо хришћанска“, поручио је владика Григорије.

Придружите се

Сазнајте све о најважнијим вијестима и догађајима, придружите се нашој Вибер заједници.

Провјерено.инфо
Large banner