Large banner

Друштво

11.06.2026.

09:28

Сутра у Великој Обарској почиње изградња дионице Бијељина-Брчко

Почиње изградња 17 км ауто-пута Бијељина–Брчко у Великој Обарској, пројекат финансирају кинеске банке, рок изградње три године

Сутра у Великој Обарској почиње изградња дионице Бијељина-Брчко
Фото:Уступљена фотографија

У Великој Обарској код Бијељине сутра ће почети изградња дионице ауто-пута Бијељина–Брчко, дуге 17 километара, чиме ће бити настављен један од стратешких инфраструктурних пројеката у Републици Српској и БиХ.

Из предузећа "Аутопутеви Републике Српске" саопштено је да ће радове изводити компанија "Чајна оверсајз груп", као и члан ове групе, уз финансијску подршку водећих кинеских банака.

Свечаност поводом почетка градње планирана је у 11.00 часова, на локацији Шубарића пут.

Demineri

(ФОТО) Страшно: У контејнеру експлодирала зоља

Вршилац дужности директора предузећа "Аутопутеви Републике Српске" Радован Вишковић изјавио је раније да је, према потписаном уговору, рок изградње три године.

- Извођач има обавезу да уради пројекат и изведе радове, а "Аутопутеви" експропријацију која је извршена од 90 одсто - рекао је Вишковић.

Ријеч је о дијелу будуће везе која би требало да повеже Београд, Бијељину, Брчко, Бањалуку и Сарајево.

Уговор о изградњи ове дионице потписан је крајем прошле године са кинеском компанијом "Чајна оверсајз груп", а вриједност пројекта износи 274 милиона КМ без ПДВ-а.

Према раније представљеном пројекту, ауто-пут ће имати двије коловозне траке са раздјелним појасом, петљу са наплатном станицом на подручју Брчко дистрикта, као и петљу у бијељинском насељу Љељенча која ће омогућити повезивање са брзим путем Бијељина–Соколац.

Придружите се

Сазнајте све о најважнијим вијестима и догађајима, придружите се нашој Вибер заједници.

Провјерено.инфо
Large banner