Друштво
27.02.2026.
08:43
Шта се догодило са случајем вршњачког насиља у Мркоњић Граду

Случај вршњачког насиља у Основној школи "Иван Горан Ковачић" у Мркоњић Граду, из децембра 2025. године, потресао је ову општину и ширу заједницу. У све се укључила и просвјетна инспекција,ресорно министарство али врло брзо услиједила је и оставка тадашње директорице ове школе.
Садашња директорица ОШ "Иван Горан Ковачић" у Мркоњић Граду, Милијана Малић, рекла је да је тежак период иза њих и настава се одвија несметано, уз појачане мјере опреза.
- Тачка на причу је стављена и ученици (актери цијелог случаја) су измјештени у другу школу и то је посљедња законска мјера која се примјењује. Настава се сада одвија несметано. Школе у општини су увеле појачане мјере дежурства, контроле и надзора током боравка ученика у школи - рекла је Малић за РТРС.

Макивић: Органи основне школе у Мркоњић Граду нису благовремено реаговали на појаву вршњачког насиља
Донесена је и мјера забране кориштења мобилних телефона у школу.
- Уведена је и мјера забране напуштања школског дворишта током наставног процеса. То је све било теже довести у ред и било је санкционисања ученика али идемо сваки дан коран напријед и лакше је - навела је Малић.
Ово све није нешто што се не дешава али овај случај је ескалирао због "недјеловања".
- Ставили смо тачку на "и" и бавимо се лијепим темама - каже Малић.

Случај насиља у мркоњићкој школи: Огласио се Центар за социјални рад
Осврћући се на немили догађај, Малић је рекла да њене колеге нису ништа примјећивале и због тога су и санкционисани.
- Ја као родитељ по тону дјетета знам да ли постоје неки проблеми или не. На првом мјесту је кућа и родитељ је прва спона гдје све почиње. Страшно је за чути колико је све трајало. Питам се стално гдје смо посрнули као друштво, родитељи и просвјетни радници. Мора да постоји још ужа спона између школе и породице. Дјеца живе у виртуелном свијету и када мислите да сте све разријешили увијек је нешто иза. Морамо више "отворити очи" - истакла је Малић.
Придружите се
Сазнајте све о најважнијим вијестима и догађајима, придружите се нашој Вибер заједници.






