Large banner

Друштво

12.05.2026.

12:03

Саво Минић са Јахорине: Инвестиције су наш одговор на сваку економску кризу

Премијер Саво Минић поручио је да су инвестиције кључ стабилности Српске и најавио убрзање пројеката упркос опструкцијама са нивоа БиХ.

Саво Минић Јахорина
Фото:СРНА

Премијер Републике Српске Саво Минић рекао је данас да одговор на кризу морају бити инвестиције и да је Влада Српске спремна да понуди сигурно окружење за улагање. Минић је на конференцији за новинаре, након отварања Јахорина економског форума, рекао да национални пројектни план који ће ускоро бути представљен говори у прилог томе да Српска не чека оно што би требала да ради са Федерацијом БиХ /ФБиХ/ и БиХ.

Он је истакао да макроекономска слика потврђује стабилност и отпорност Српске, а на то указује и раст бруто друштвеног производа од 1,9 одсто. Минић је указао на чињеницу да се данас на Форуму говори о иновацијама, инвестицијама и дигитализацији, док се због ФБиХ не може отворити гранични прелаз Градишка који би омогућио бржи и лакши проток робе, људи и услуга.

"Заједничке институције коче круцијалне пројекте, а да не говорим о законима. Стално нешто зуји и ви морате да се бавите тиме, умјесто програмом", рекао је Минић. Он је истакао да се у Републици Српској пројекти морају убрзати и да је министрима то наложио. "Динамика подразумијева већи темпо", рекао је Минић.

Придружите се

Сазнајте све о најважнијим вијестима и догађајима, придружите се нашој Вибер заједници.

Провјерено.инфо
Large banner