Друштво
06.12.2025.
15:16
Потврђени братски односи Дервенте и Пинерола
Братске везе имеђу града Дервента и града Пинероло из Италије потврђене су данас потписивањем споразума у Италији поводом 20 година пријатељства, братства и блискости два града.

Братске везе имеђу града Дервента и града Пинероло из Италије потврђене су данас потписивањем споразума у Италији поводом 20 година пријатељства, братства и блискости два града.
Овим гестом указано је и поштовање претходним генерацијама представника и грађана који су градили и одржавали пријатељске везе између два града, али и да буде наслијеђе будућим генерацијама.
Протокол о обнови братских веза два града потписали су градоначелник Дервенте Игор Жунић и градоначелник Пинерола Лука Салваи.
Градоначелник Дервенте Игор Жунић нагласио је да братске везе нису настале институционално, већ из иницијативе и емоције грађана.
– Данас смо потврдили наше пријатељство које траје 20 година. Ово није политичка прича јер наше братство није настало из неког документа, већ из љубави, емоције, сарадње и хуманитарних односа. Захвалио сам групи Арцобалено која је започела везу између Дервенте и Пинерола, као и администрацијама које су то препознале. Најважније је да његујемо емоције између наших грађана и пренесемо их наредним генерацијама, како би братство трајало још вјековима, истакао је Жунић.
Задовољство обновом веза изразио је и градоначелник Пинерола Лука Салваи, нагласивши да је ово братство аутентично и посебно управо зато што није настало политичком одлуком.
– Ово пријатељство су створили грађани, хуманитарци који су се сами активирали, и зато је наша обавеза да га чувамо и развијамо, рекао је Салваи.
Препоручени садржај

"Мото Амигоси" пакетићима обрадовали ученике лијевчанских школа
Друштво
14:06

Какво нас вријеме очекује сутра
Друштво
13:41

Гужве на границама: Највише саобраћаја на прелазима Градишка, Доња Градина и Костајница
Друштво
13:32



