Large banner

Друштво

22.06.2026.

11:57

Ово су детаљи акције коју сутра покреће Полицијска управа Требиње

ПУ Требиње од сутра до 25. јуна спроводи појачану контролу кориштења појасева, дечијих сједалица и мобилних телефона током вожње.

Ово су детаљи акције коју сутра покреће Полицијска управа Требиње
Фото:RTRS

Припадници Полицијске управе Требиње од сутра до четвртка, 25. јуна, реализоваће појачану контролу кориштења безбједносних појасева, сигурносних сједалица и употребе мобилних телефона током вожње, саопштено је данас из те управе.

Према важећим законским прописима употреба безбједносног појаса је обавезна за сва лица у возилу.

Из полиције су навели да закон прописује употребу сигурносне сједалице или подметача све до 12 године дјетета.

Према Закону о основама безбједности саобраћаја на путевима БиХ телефон може да се користи уколико возач користи "хендс фри" систем.

Полицијска управа Требиње је апеловала да сви учесници у саобраћају, с обзиром на појачан интезитет саобраћаја и број пјешака, као и туристичку сезону, прилагоде учешће у саобраћају условима на путу.

Придружите се

Сазнајте све о најважнијим вијестима и догађајима, придружите се нашој Вибер заједници.

Провјерено.инфо
Large banner