Large banner

Друштво

13.05.2026.

13:22

Опасност за дјецу: Са тржишта БиХ повучена три модела љуљашки из Србије

Агенција за надзор над тржиштем БиХ повукла је три модела пластичних љуљашки из Србије због несигурних чворова који могу изазвати пад дјетета.

љуљачка
Фото:Уступљена фотографија

Са тржишта БиХ повучена су три модела пластичне љуљашке поријеклом из Србије, јер представљају озбиљну опасност по безбједност дјеце, објавила је Агенција за надзор над тржиштем БиХ. Утврђено је да су сједишта на овим љуљашкама причвршћена за уже чворовима који се могу олабавити, што може узроковати пад и теже повреде корисника.

Ријеч је о сљедећим моделима бренда "Свинг":

"Свинг" (бар код 8606006424615)

"Свинг два" (бар код 8606006428880)

"Свинг четири" (бар код 8606018205264)

љуљачка
љуљачка

љуљачка
љуљачка

Наведени производи нису усклађени са важећим стандардом BAS EN 71-8, који дефинише безбједносне захтјеве за играчке на отвореном и у затвореном простору.

Агенција преносе препоруку потрошачима који посједују неки од спорних производа да га одмах престану користити. Такође, савјетује се да се производ врати у продавницу гдје је купљен, уз право на повраст новца или замјену за сигуран артикал.

Придружите се

Сазнајте све о најважнијим вијестима и догађајима, придружите се нашој Вибер заједници.

Провјерено.инфо
Large banner