Large banner

Друштво

26.03.2026.

12:54

Ново поскупљење горива у Српској у наредним данима

Цијене горива се крећу од 3,40 до 3,60 КМ за дизел и бензин од 2.60 до 2.82 или 2.90 КМ

Гориво дизел бензинске пумпе
Фото:Провјерено.инфо

Нова промјена цијена на бензинским пумпама у Републици Српској може се очекивати у наредним данима, рекао је Милован Бајић из Групације за промет нафтом и нафтним дериватима Привредне коморе Републике Српске Милован Бајић.
Бајић је поновио да несташице горива нема у Републици Српкој, али да нема ни резерви, а да су цијене разнолике, и то дизела од 3,40 до 3,60 КМ и бензина од 2.60 до 2.82 или 2.90 КМ за којим је потражња нешто мања.

Pumpa gorivo benzin

Бајић: Требамо учинити све што је у нашој моћи да не дође до несташице горива

- Ми се ослањамо на неке седмодневне и десетодневне резерве које се састоје од залиха на бензинским станицама и нешто код велетрговаца што је у нашем случају "Оптима". Никад се не зна колико ће нам робе добављачи дати - појаснио је Бајић.

Бајић каже да се цијене нафте и нафтних деривата одражавају на привреду и економију и то како он каже много више него што на први поглед изгледа.

Указао је да је Европа сада у великом проблему када је ријеч о снабдијевању нафтом, поменувши танкере заробљене Ормунском мореузу.

Бајић је навео да скок цијене сирове нафтре не повлачи аутоматски и скок нафтних деривата, али за који дан би могло доћи до промјене.

Srđan Amidžić

Амиџић: Предложени Закон о акцизама противан правима Српске

Он је додао да дугорочног рјешења нема док не престану сукоби, а и када стану неће се све моћи рјешити преко ноћи.

Оцијенио је и да ће, ако се оваква ситуација дуже задржи, људи бити принуђени да буду рационалнији.

гориво дизел

Хоће ли Република Српска уводити ограничења на дозвољене количине горива?

- Неко ко се бави овим послом требало би да мотивише људе да што више купују гориво, али сада ситуација није таква. Треба бити разуман. Не мора то бити пјешке, али може се бити рационалнији - сматра Бајић.

Цијена нафте јутрос је поново премашила границу од 100 долара по барелу. Сирова нафта "брент", која важи за свјетски стандард, поскупјела је за 1,61 одсто и достигла цијену од 103,87 долара по барелу, преноси "Скај њуз".

Како се наводи, цијена нафте прво је пала испод 100 долара након најаве предсједника САД Доналда Трампа о могућем постизању мировног споразума са Ираном.

Међутим, Иран је порекао да су преговори у току, па је нафта поново поскупјела.

Придружите се

Сазнајте све о најважнијим вијестима и догађајима, придружите се нашој Вибер заједници.

Провјерено.инфо
Large banner