Друштво
18.06.2026.
15:00
Нови објекат Полицијске управе Источно Сарајево стратешка инвестиција Владе
Сутра у Палама биће свечано отворен нови објекат ПУ Источно Сарајево, инвестиција вриједна 11,5 милиона КМ

АУТОР
Провјерено Инфо
Министарство унутрашњих послова Републике Српске организује сутра свечано отварање новог објекта Полицијске управе Источно Сарајево у Палама, који је стратешка инвестиција Владе Српске и ресорног министарства вриједан 11.537.000 КМ са ПДВ-ом.
Из МУП-а је најављено да ће објекат површине је 5.123 метара квадратних, бити отворен у 14.00 часова, а изјаве за новинаре планиране су након свечаног отварања и обиласка објекта.
Полицијска управа Источно Сарајево територијално покрива општине Пале, Источни Стари Град, Источну Илиџу, Источно Ново Сарајево, Рогатицу, Соколац, Трново и Хан Пијесак.

Велика полицијска акција у Загребу: Заплијењена већа количина дроге, ухапшена четири мушкарца
У новом објекту биће смјештена и Полицијска станица Пале, Полицијска станица за безбједност саобраћаја, Јединица жандармерије Пале и локација за издавање личних докумената, које су до сада сада биле смјештене у објекту у власништву општине Пале.
Министар унутрашњих послова Републике Српске Жељко Будимир оцијенио је недавно да ће нова зграда за потребе Полицијске управе Источно Сарајево у Палама бити најбољи и најопремљенији такав објекат, те да ће омогућити полицији ефикасније обављање свакодневних задатака и подићи ниво безбједности.
Придружите се
Сазнајте све о најважнијим вијестима и догађајима, придружите се нашој Вибер заједници.
Препоручени садржај

Завршена категоризација КУД-ова у Српској: „Маслеша“ и „Чајавец“ од републичког значаја
Друштво
Управо

Каран: Настављамо да унапређујемо услове за образовање
Друштво
Управо

Жељезнице Српске: Захваљујући Влади ријешено питање плата, за остало слиједе преговори
Друштво
13:26



