Друштво
26.02.2026.
17:55
Кресојевић: Не треба нам Тесла, него да се замијени бандера
Кресојевић је навео да се проблеми односе на мјештане Бронзаног Мајдана, поткозарских мјесних заједница, Мањаче, Крупе на Врбасу и других насеља, који, како је истакао, очекују директан састанак са руководством предузећа.

Народни посланик Бојан Кресојевић изјавио је да се директор Електрокрајине (в.д. директора Саша Поповић) огласио тек након 50 дана, али да мјештани више бањалучких мјесних заједница и даље нису добили конкретан план за рјешавање проблема у снабдијевању електричном енергијом.
Кресојевић је навео да се проблеми односе на мјештане Бронзаног Мајдана, поткозарских мјесних заједница, Мањаче, Крупе на Врбасу и других насеља, који, како је истакао, очекују директан састанак са руководством предузећа.
– Мјештани очекују састанак са директором „Електрокрајине“, јер сљедећи пут ћемо овдје доћи са мјештанима – поручио је Кресојевић.
Он је нагласио да за бројна рјешења нису потребна велика финансијска средства, већ више воље и ангажмана на терену.
– За многа рјешења нам не треба Никола Тесла, нити милиони, већ мало воље и труда да се замијени бандера и обезбиједи стабилна мрежа. Такав случај је и овдје, два километра од центра града. Како је онда у селима? – упитао је Кресојевић.
Поручио је да неће одустати од захтјева да се мјештанима обезбиједи поузданије снабдијевање електричном енергијом.
– Нећемо одустати док наши мјештани не добију боље снабдијевање електричном енергијом – закључио је Кресојевић.
Придружите се
Сазнајте све о најважнијим вијестима и догађајима, придружите се нашој Вибер заједници.






