Društvo
24.09.2025.
12:59
Kozarska Dubica: Potrebna sredstva za završetak radova na obnovi hrama
Neophodni su i radovi na limariji i fasadi na zvoniku.

Obnova hrama Svetog proroka Ilije u Slabinji kod Kozarske Dubice u fazi su pokrivanja krova i potrebna su dodatna finansijska sredstva da se privede kraju, saopšteno je danas iz uprave Parohije dubičke.
U saopštenju se navodi da su za ovaj posao neophodna velika sredstva, potrebna za bakar za zvonik i oltarski dio, odnosno glazirani crijep za centralni dio hrama.
Neophodni su i radovi na limariji i fasadi na zvoniku.
"Veliki posao je iza nas, a još veći je pred nama i stoga pozivamo da pomognu svi koji to mogu na bilo koji način. U ovom vremenu izuzetan je podvig, ali i obaveza ovog naraštaja, da zajedničkim snagama gradeći hram, izgradimo sebe i svoju duhovnu zadužbinu", istakli su iz uprave Parohije dubičke.
Novac za obnovu Hrama u Slabinji mogu se uplatiti na račune: NLB banka 562-010-000014-38-56 i Atos banka 567-301-27000007-50.