Large banner

Друштво

14.07.2026.

21:48

"Конференција беба" у Добоју окупила више од 90 малишана

У Добоју је одржана "Конференција беба" уз такмичења малишана у пузању и очева у пресвлачењу пелена.

"Конференција беба" у Добоју
Фото:SRNA

"Конференција беба" у Добоју окупила је вечерас више од 90 малишана, а на овој манифестацији је, избора трочланог предсједништва, одржано и такмичење малишана у пузању и очева у пресвлачењу пелена.

За најмлађу бебу изабрана је Тамара Средојевић која има 13 дана, за најстарију Ангелина Илић, а највише браће и сестара има Дени Хусеиновић.

Најбржа беба у пузању је Константин Делић, а најбржи отац у пресвлачењу бебе је Жарко Ђурковић.

Замјеник градоначелника Добоја Дијана Каленић задовољна је подацима да је од јануара до 1. јула рођено 30 беба у породилишту добојске Болнице, више него у истом периоду лани.

Као пронаталитетне мјере града издвојила је подршку вишечланим породицама, суфинансирање боравка дјеце у вртићима, суфинансирање стамбене јединице младим брачним паровима, подршку вантјелесној оплодњи, финансирање уџбеника.

Један од организатора "Конференције беба" је Удружење породица са троје или више дјеце "Понос", чији је представник Марина Протић истакла да ова манифестација на најљепши начин промовише рађање и породицу.

"Конференција беба" одржана је у Парку народних хероја, уз подршку града Добој и Министарства породице, омладине и спорта Републике Српске, преноси Срна.

Придружите се

Сазнајте све о најважнијим вијестима и догађајима, придружите се нашој Вибер заједници.

Провјерено.инфо
Подијели
Large banner