Друштво
23.06.2026.
17:45
ЈАЧАЊЕ САРАДЊЕ: МУП Српске и МУП Москве потписали нови меморандум
МУП Српске и полиција Москве потписали меморандум о сарадњи и договорили размјену искустава и заједничке обуке.

АУТОР
Невена Рељић
Делегација Министарства унутрашњих послова Републике Српске предвођена министром унутрашњих послова, Жељком Будимиром, и директором полиције, Синишом Кострешевићем, борави у службеној посјети Главној управи Министарства унутрашњих послова Руске Федерације за Град Москву.
Током данашње посјете, делегација МУП-а Српске састала се са начелником Главне управе МУП-а Руске Федерације за Град Москву Олегом Барановим и његовим сарадницима.
Том приликом министар Будимир и начелник Баранов потписали су Меморандум о сарадњи између МУП-а Српске и Главне управе МУП-а Руске Федерације за Град Москву.

Путин: Русија спремна за мировне преговоре на основу споразума из Истанбула
Први Меморандум потписан је 2015. године, а новим Меморандумом су додатно конкретизовани облици сарадње у области стручног усавршавања, размјене искустава и реализације заједничких обука.
Међусобне посјете и сарадња ова два министарства дугогодишња су пракса, а односи између двије институције су на високом нивоу.
Придружите се
Сазнајте све о најважнијим вијестима и догађајима, придружите се нашој Вибер заједници.
Препоручени садржај

Свједочанство Бојке и Милорада Перића о сину Жељку: Нећу, мама, да будем издајица, хоћу да будем са својим народом
Друштво
Управо

Од петка црвено упозорење за подручје Јадрана
Друштво
16:44

Историјски значај ауто-пута Бањалука-Београд: "Коридор" који ће спојити један народ
Друштво
16:15



