Large banner

Друштво

23.06.2026.

17:45

ЈАЧАЊЕ САРАДЊЕ: МУП Српске и МУП Москве потписали нови меморандум

МУП Српске и полиција Москве потписали меморандум о сарадњи и договорили размјену искустава и заједничке обуке.

ЈАЧАЊЕ САРАДЊЕ: МУП Српске и МУП Москве потписали нови меморандум
Фото:Уступљена фотографија

Делегација Министарства унутрашњих послова Републике Српске предвођена министром унутрашњих послова, Жељком Будимиром, и директором полиције, Синишом Кострешевићем, борави у службеној посјети Главној управи Министарства унутрашњих послова Руске Федерације за Град Москву.

Током данашње посјете, делегација МУП-а Српске састала се са начелником Главне управе МУП-а Руске Федерације за Град Москву Олегом Барановим и његовим сарадницима.

Том приликом министар Будимир и начелник Баранов потписали су Меморандум о сарадњи између МУП-а Српске и Главне управе МУП-а Руске Федерације за Град Москву.

Vladimir Putin

Путин: Русија спремна за мировне преговоре на основу споразума из Истанбула

Први Меморандум потписан је 2015. године, а новим Меморандумом су додатно конкретизовани облици сарадње у области стручног усавршавања, размјене искустава и реализације заједничких обука.

Међусобне посјете и сарадња ова два министарства дугогодишња су пракса, а односи између двије институције су на високом нивоу.

Придружите се

Сазнајте све о најважнијим вијестима и догађајима, придружите се нашој Вибер заједници.

Провјерено.инфо
Large banner