Large banner

Друштво

02.04.2026.

14:21

Изградња моста на Шћепан Пољу могла би почети прије љета

Он је истакао да је, након покретања пројеката путног повезивања, потребно исти замах усмјерити и на жељезнице, што је предуслов бржег протока робе, већих инвестиција и јаче повезаности унутар земље и са регионом.

Изградња моста на Шћепан Пољу могла би почети прије љета
Фото:BIHAMK

Изградња моста на локалитету Шћепан Поље могли би почети прије љета, док се завршетак тендерске процедуре за модернизацију пута Фоча-Хум очекује у септембру, речено је данас у Сарајеву током састанка министра комуникација и транспорта у Савјету министара Едина Форте са представницима Свјетске банке.

Форто је са представницима Свјетске банке разговарао о реализацији инфраструктурних пројеката од кључног значаја за БиХ, саопштено је из Министарства комуникација и транспорта у Савјету министара.

Он је истакао да је, након покретања пројеката путног повезивања, потребно исти замах усмјерити и на жељезнице, што је предуслов бржег протока робе, већих инвестиција и јаче повезаности унутар земље и са регионом.

Форто је нагласио да је за покретање овог процеса кључно да надлежне институције у Федерацији БиХ формално искажу интерес и предузму конкретне кораке како би се, у сарадњи са Свјетском банком, отворила могућност за значајнија улагања у модернизацију и стабилизацију жељезница.

Током састанка разговарано је и о напретку на изградњи дионице Добој-Вукосавље на Коридору "Пет це", за коју су представници Свјетске банке исказали интерес да помогну наставак активности.

Форто је истакао да БиХ има капацитет да реализује велике инфраструктурне пројекте када постоји јасна координација и партнерство са међународним финансијским институцијама, те додао да ће Министарство наставити активно да ради на убрзању ових процеса.

Придружите се

Сазнајте све о најважнијим вијестима и догађајима, придружите се нашој Вибер заједници.

Провјерено.инфо
Large banner